18 Mayıs 2017 Perşembe

Türkan Saylan - Güner Yiğitbaşı

Türkan Saylan - Güner Yiğitbaşı
Çağdaş Türk kadını,doktor,eğitimci,ülkemizin cüzzam belasını yok eden, okumak isteyen kızlarımızın anası ve destekçisi büyük bilim ve hizmet insanı Türkan SAYLAN'ı, 18.Mayıs.2009 tarihinde kabetmiştik.Onun anısına yazmış olduğumuz “GÖZÜNÜZ AYDIN!..”başlıklı yazımızı, Türkan SAYLAN'ın ölüm yıldönümlerinde aynen yayınlamayı gelenek haline getirdik,bu geleneğe bu yıl da uyarak, Türkan AYLAN için kaleme almış olduğumuz 19.05.2009 tarihli yazımıza aşağıda aynen yer veriyoruz.
Değerli okurlar,Kurtuluş Savaşının meşalesinin yakıldığı, 19.Mayıs.1919'un anısı ve yıldönümü olan, 19 Mayıs ATATÜRK'ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramınız kutlu ve mıtlu olsun,ne mutlu bizim bir kurtarıcımız büyük insan ATATÜRK'ümüz var diyenlere.Büyük ATATÜRK'ü,sevgi ve saygıyla anıyor,ona şükranlarımızı sunuyoruz.

18.Mayıs.2017 
Güner YİĞİTBAŞI

GÖZÜNÜZ AYDIN!..

Aydınlanmanın simgesi..
Laik..
Demokrat..
Atatürkçü..
Doktor..
Eğitimci..
Çağdaş Türk kadını..
Darbe karşıtı..
Gerçek Vatansever..
Sözde değil, eylemleriyle ülkesinin insanlarına hayatının sonuna kadar hizmet   eden, insan sevgisiyle dolu..
Ergenekon gazisi..
Hukuk mağduru..
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkanı, saygıdeğer insan Profesör   Dr. Türkan SAYLAN' ı, geçtiğimiz gün kaybettik. Onu seven Türk Ulusunun başı sağ olsun.
Türkan SAYLAN' ı potansiyel suçlu kabul ederek, kanıttan suçluya gidecek yerde, belki kanıt elde edebiliriz düşüncesiyle, ağır hasta olmasına rağmen, hukuka aykırı olarak onun evinde arama yaptıranlar..
Laiklik karşıtları..
Demokrasi ve Atatürk düşmanları..
Çağdaş, modern ve Laik Türk Kadınını bir türlü içlerine sindiremeyen, kadını sadece çocuk doğuran ve cinsel arzu ve isteklerinin tatmin aracı olarak gören gericiler..
Türk insanına ve toplumuna, tıp ve eğitim alanında üstün hizmetler sunmaktan başka hiçbir günahı bulunmayan Türkan SAYLAN' ı misyoner ilan edip, onu misyonerlik faaliyetinde bulunmak ile suçlayan sözde Müslümanlar..
Gözünüz aydın...
Ancak, onu kaybettik diye sakın sevinmeye kalkmayın.
SAYLAN' ın, bugün gazetelerde yer alan son sözlerine kulak verin lütfen...
O sözleri, size bir kez daha hatırlatalım.
Sayın Türkan SAYLAN, ölmeden bir gün önce; “Görevlerimi tamamladım, ölüme de hazırım” demiş.
Çok doğru söylemiş, kurucusu olduğu Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğinin okuttuğu ve her biri yarının Türkan SAYLAN' ı olacak olan yüzlerce ve binlerce genç kızımız, Türkan SAYLAN' dan bayrağı teslim almak ve onun yaratacağı boşluğu doldurmak üzere geliyorlar.
Dün, bir tane Türkan SAYLAN' a sahip olan Türk Ulusu; yarın binlercesine sahip olmak üzere kucağını açmış ve onları bekliyor.
Dün bir SAYLAN ile baş edemeyenler, yarın binlercesi ile nasıl baş edecekler merak ediyoruz doğrusu..
Yaptıklarınla gurur duyuyor ve sana yapılan haksızlıkları kınayarak, yapanlar adına senden özür diliyoruz.
Manevi varlığının önünde saygıyla eğiliyoruz. Rahat uyu Sayın SAYLAN.

19.05.2009 
Güner YİĞİTBAŞI ( Emekli Savcı )

0 yorum:

Yorum Gönder